Ankastre

Ankastre Fırınlar

Katalitik Arka ve Yan Duvar Temizleme Sistemi

Özel turbo ısıtıcı ankastre fırının arka kısmında pişirme esnasında sıçrayan yağ ve kirleri yakarak pişirme esnasında çıkan kokuyu azaltmaktadır. Katalitik arka duvarlar, yağ emme özelliği sayesinde kir tutmaz. Böylelikle fırın duvarlarını temizlemeye gerek kalmaz.

Çevre ile Dost Temizlik Sistemi

Hiçbir kimyasal kullanımına gerek duyulmadan mükemmel temizlik sağlar, çevre dostudur.

Parmak İzi Bırakmaz Paslanmaz Çelik (İnoks)

Ankastre fırınların paslanmaz çelik dış yüzeyleri parmak izi bırakmaz özelliğe sahiptir. Paslanmaz çelik yüzeylerdeki bu özel kaplama sayesinde lekeler ve kirler kolay temizlenir. Böylece fırın her zaman lekesiz, temiz ve parlak görünecektir.

Buharlı Temizlik

9681 STI fırın modelinde bulunan kolay temizlik teknolojisi sayesi ile derin tepsiye yarım litre su koyup tepsiyi 20 dakika ve 70°C’ye ısıtılmış fırında bekletin. Yumuşamış kirleri bir bez yardımıyla kolayca silebilirsiniz. Hiçbir kimyasal kullanımına gerek duyulmadan mükemmel temizlik sağlar, çevre dostudur.

No Smell Koku Giderme Özelliği

Belli modellerde bulunan özel koku filtresi sistemiyle mevcut ısıtıcı, pişirme sırasında yağ parçacıklarını yakar ve fırın içinde dolaşan havayı filtreden geçirir. Bu sayede, yemek kokuları etrafa dağılmadan yok edilir.

  • Özel tasarımı sayesinde pişirme esnasında sıcak hava dolaşımı sadece tepsinin üzerinde ve altında oluşur. Böylece yiyeceklerin koku, tat ve aromaları birbirine karışmaz. SURF pişirme teknolojisi 3 farklı yemeğin aynı anda pişirilmesini sağlar
  • Fırın yan duvarları, tüketici tarafından dilediği zaman elde ya da bulaşık makinesinde kolaylıkla temizlenebilir
  • 3 tepsiyi aynı anda pişirme imkânı bulunması sayesinde enerji tasarrufu sağlar
SURF Pişirme Teknolojisi

SURF pişirme teknolojisi ile yan ve arka duvarlara yerleştirilmiş boşluklardan sıcak hava dağıtılarak yiyeceklerin her tarafını eşit pişirme imkânı sağlanır. Özellikle kabaran yiyeceklerde mükemmel pişirme sonuçları elde edilir.

İstenilen Sıcaklıkta Et Pişirme

Artık evinizde de restoranlarındaki gibi etinizi istediğiniz sıcaklıkta ve istediğiniz ayarda pişirebilirsiniz. Yapmanız gereken et probunu (ısı ölçeri) fırınınızın iç bölümünde yer alan boşluğuna yerleştirmek ve sıcaklığı istediğiniz etin özelliğine göre ağız tadınıza göre ayarlamak; az, orta veya çok pişmiş et...

Steampower Buhar Destekli Pişirme Teknolojisi

Daha sağlıklı yiyecekler ve üstün lezzet oluşturmak amacıyla pişirme işlemi sırasında su buharı otomatik olarak eklenir. Buhar destekli pişirme ile fırınlanmış yiyeceklerin içindeki nemin %7’ye kadar daha fazla tutulması sağlanır. Ayrıca bu sistemle et, tavuk ve balıktaki yağ oranı %5’e kadar düşürülür.

Şef Yardımı ve Hazır Yemek Programları

Yeni nesil ankastre fırınlarımız size birbirinden lezzetli 79 ve 52 farklı uluslararası yemek tarifi sunar. Yapmanız gereken sadece verilen yemek tariflerine uygun olarak malzemelerini hazırlayarak fırına koymak ve ardından başlama tuşuna basmanız yeterlidir. Yemeğinizin pişmesi gereken; sıcaklığını, zamanı ve pişirme fonksiyonu otomatik olarak ayarlıdır.

Teleskopik Tepsi Sistem

Arçelik ankastre fırınlar yemek tepsisine kolay ve güvenli bir erişim sağlamak amacıyla, 3’lü, 2’li ya da tekli alternatifli teleskopik tepsi sistemi ile donatılmıştır. Teleskopik tepsi sisteminde olan hareketli raylar sayesinde tepsiler kolayca içeri doğru itilir ve dışarı doğru çekilir. Yemeğinizi kontrol edebilirsiniz veya baharat sos gibi ek malzemeler ilave etmek istediğinizde tepsiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İşlemlerinizi daha güvenli gerçekleştirebilirsiniz.

75 Lt Kullanılabilir Fırın Kapasitesi

75 litre net iç hacmine ankastre fırınlarımız ile 5 seviyede pişirme yaparak evinizde daha çok misafiri ağırlayabilirsiniz. Bunun yanında, fırın tepsilerinin boyutları ve derinlikleri de maksimum verim için yeniden tasarlanmıştır.

Derin Tepsi

Derin tepsi sayesinde %25 daha fazla yemek pişirilebilir, ayrıca 55 mm derinliğine sahip tepsi ile sulu veya etli yemeklerinizi kolaylıkla pişirebilirsiniz

Autosoft Close Yumuşak Kapanan Kapak Sistem

Arçelik ankastre fırınların özel tasarımı sayesinde en sert hareketlerde bile yavaşça kapanır. Kapı ömrünü uzatır ve fırın kapısı sessiz kapanarak gürültüyü önler.

Ankastre Aspiratörler ve Davlumbazlar

Fonksiyonel Şıklık ve Konforlu Tasarım

Arçelik davlumbazlar hem mutfaklara değişik kombinasyonlarda şık bir görünüm kazandırır, hem de en üst seviyede havalandırma sağlayarak; yağı, buharı, kokuyu ve dumanı ortamdan uzaklaştırır. Arçelik davlumbazlar; her mutfağa, farklı alternatifleri ile duvar tipi, ada tipi, köşe tipi, camlı, klasik kare tipi ve yatık tip seçenekleri ile her tasarıma uygun incelikleri ve Arçelik ankastre ürünlerle oluşturdukları bütünlükle, mutfakların her köşesine Arçelik çizgisini taşır. Arçelik’in üstün performanslı ve zarif çizgilere sahip aspiratörleri ise, özellikle dar alanlarda idealdir.

Otomatik Kapanma

Pişirme sonrası davlumbazınızı farklı modellere göre 15 veya 30 dakika sonra otomatik kapanması için programlayabilirsiniz. Bu fonksiyonu seçerek pişirme işlemini tamamladıktan sonra mutfağınızda kalan tüm kokuları ortadan kaldırırken, enerji ve zamandan tasarruf edecektir.

Farklı Boyut ve Geniş Ürün Gamı

Arçelik davlumbazlar tiplerine göre; ada tipi, duvar tipi ve köşe tipi olarak ikiye ayrılmaktadır. Boyutlarına göre ise; 33 cm, 40 cm, 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm ve 100 cm olmak üzere farklı seçenekleri ile farklı ihtiyaçlara cevap vermektedir.

Zaman Ayarlı Yoğun Havalandırma Özelliği

Zaman ayarlı yoğun havalandırma özelliği davlumbazınızın gücünü maksimum seviyeye çıkarır. 10 dakika süreyle çalışan yoğun havalandırma konumu, özellikle kızartma ve ızgara sırasında yoğun koku ve buharın giderilmesi için idealdir.

Hava Temizleme Özelliği

Hava temizleme özelliği sayesinde mutfaklardaki havanın her daim temiz ve taze kalabilmesi mümkündür. Davlumbazın modelin bağlı olarak belirli aralıklarda, 5 veya 10 dakika süre ile düşük hız kademesinde otomatik olarak çalışır ve süre bitiminde kendiliğinden kapanır. Ayrıca bu fonksiyon ile düşük enerji ve sessiz bir şekilde çalışarak sigara kokusunu gidermek için de etkilidir.

Kademeli Işık Ayarı

Mutfak ortamının aydınlık veya karanlık oluşuna göre davlumbazı ışık şiddeti ayarlanabilir. Pişirme alanında ihtiyaç duyulan ekstra aydınlatma için ışık şiddeti artırılabilir veya davlumbazın mutfağa hafif bir ışık yayması sağlanabilir

Duvar veya Ada Tipi Olarak Kullanabilme

Seçkin Arçelik modellerinde bulunan bu özellik sayesinde davlumbaz, ada tipi veya duvar tipi olacak şekilde kullanılabilir. Bağlantı braketi veya çelik iplerle yapılacak montaj sayesinde, ihtiyaca uygun kullanım imkânı sunulmaktadır.

Sensörlü Çalışma

Sensör özelliğine sahip Arçelik davlumbazlar; ısı, ışık ve nemi algılayıp otomatik olarak çalışır. Mutfaktaki konforu maksimize etmek ve davlumbazın verimli çalışması için zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

Karbon Filtre

Bacası olmayan mutfaklarda, uygun karbon filtreleri, yetkili Arçelik Servisleri’nden temin edilerek aspiratör veya davlumbazda kullanılabilir. Yemek kokuları ve yağlar karbon parçacıkları tarafından emilerek mutfaklarda kötü kokuların oluşmasını engeller. Kullanım sıklığına bağlı olarak filtreyi ortalama 4 ayda bir yenisi ile değiştirmek gerekir. Bazı modellerde kullanılan özel karbon filtresi ise kendiliğinden yıkanabilir özelliktedir.

Kolay Temizlenen Filtreler

Arçelik’e özel ergonomik tasarım sayesinde, alüminyum filtreler tek elle çıkarılabilir. Bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Filtre Doluluk Göstergesi

Filtre doluluk göstergesi yanıp sönerek kaset filtreleri temizleme ya da karbon filtreleri yenisi ile değiştirme zamanını gösterir. Böylece davlumbazın performans kaybını önler.

Halojen Lamba

Arçelik davlumbazlarda, güvenli yemek yapmak ve görünürlüğü maksimize etmek amacıyla halojen lamba kullanılmaktadır.

Uzaktan Kumanda

Yerinizden kalkmanıza gerek kalmadan davlumbazınızı hızlı bir şekilde kumanda etmenize imkân tanımaktadır.

Otomatik Çalışma Özelliği

Seçkin Arçelik modellerinde bulunan sensör sayesinde, pişirme alanındaki sıcaklık sürekli olarak takip edilmektedir. Sıcaklık 70°C’ye ulaştığında davlumbaz otomatik olarak çalışmaya başlamakta ve pişirme esnasında oluşan dumanı hızlı bir şekilde yok etmektedir.

Dokunmatik Çubuk Kontrol

Davlumbaz teknolojisinde en üst noktaya ulaşan dokunmatik çubuk kontrol sayesinde, ürünü çalıştırmak aynı zamanda bir zevke dönüşecektir. Dokunmatik çubuk üzerindeki renkli ışıklar, çalışma hızının ne olduğunu anlatan görsel bir eğlenceye dönüştürmektedir.

Ankastre Ocaklar

Cam Yüzeyli Ocaklar

Estetik ve pürüzsüz görüntüsüyle Arçelik ankastre cam yüzeyli ocaklar, mutfakların bütün havasını tek başına değiştirecek bir şıklığa sahiptir. İnoks çerçevesiyle güvenli yemek yapma ayrıcalığı sağlarken, Wok’lu ve Timer’lı ocak gözü üstün özellik sunar.

Vitroseramik Ocaklar

Estetik ve pürüzsüz görüntüsüyle Arçelik ankastre cam yüzeyli ocaklar, mutfakların bütün havasını tek başına değiştirecek bir şıklığa sahiptir. İnoks çerçevesiyle güvenli yemek yapma ayrıcalığı sağlarken, Wok’lu ve Timer’lı ocak gözü üstün özellik sunar.

Metal Yüzeyli Ocaklar

Mutfağınıza şıklık kattığı gibi yumuşak, temiz bir görünüme ve kolay çizilmez bir yüzeye sahiptir. Tek dokunuşla, kullanımı kolaydır. 9 kademeli sıcaklık ayarı ile her bir ocak gözünün pişirme süresini ayarlayabilir. Güvenlik için, ocak gözleri kapatıldıktan sonra kalan ısıyı ekranda beliren H harfi ile uyarır. Bu sistemle bir yandan güvenlik sağlanmış olur, bir yandan da artan enerji az miktardaki yemeklerinizi ısıtmakta kullanılabilir. Yemeklerin taşması gibi istenmeyen durumlardaysa, ocak gözleri otomatik olarak kapanır. Elektronik çocuk kilit sistemi çocuğunuzun kontrol pano ile oynayarak ocağı çalıştırmasını ve olası bir kaza yaşamasını engeller.

Çok Renkli TFT Ekran

Arçelik metal yüzeyli paslanmaz çelik ocaklar; farklı ebat alternatifleri, ocak gözü yerleşimleri ve renk çeşitleri ile geniş bir ürün gamına sahiptir. Ankastre ocakların tamamı güvenliğiniz için gaz emniyet sistemi ile donatılmıştır. Bazı ankastre ocaklarda çocuk kilidi ve gazı tek tuşla kesme emniyeti bulunmaktadır. Arçelik’in yeni yandan kontrollü ankastre ocaklarının pişirme alanı %10 artırılmıştır. Böylece, yandan, daha rahat ve büyük bir pişirme alanı sağlar. Ayrıca pürüzsüz ve bombeli köşeleri ile kolay temizlenir.

İndüksiyonlu Ocaklar ve Flexi Pişirme Alanı

Arçelik indüksiyonlu ocaklar sayesinde, yemekleriniz çok hızlı sürede ve enerji kaybı olmadan pişer. 11 İndüksiyon alanı ve 2 flexi alan istenilen tencere boyutuna göre pişirme imkânı sağlamaktadır. Arçelik indüksiyonlu ocaklarda bulunan güç kaynakları (indüktör) ile tencere arasında manyetik bir alan oluşur. Oluşan manyetik alandan açığa çıkan enerji direkt olarak yiyeceğe aktarılır. Böylece ocağı veya havayı ısıtmaya harcanan enerji ve zaman kaybı yaşanmaz. TFT ekranı ile mükemmel kullanım sağlar.

İndüksiyonlu ve Vitroseramik Ocakların Avantajları
  • %43 enerji tasarrufu (pişirme süresi)
  • %55 zaman tasarrufu (pişirme süresi)
  • 2 kat daha hızlı (pişirme süresi)
Eco Timer Enerji Tasarru?u Pişirme

Pişirmenin son anlarında ocak kendini kapatıp atıl sıcaklık ile pişirmeye devam eder. Böylece enerji tasarrufu sağlar.

Hafıza Özelliği ile Ayarlanabilir Saat

İndüksiyon ocağınızı hafıza özelliği ile tek adımda programlayabilirsiniz. Yüksek kademede hızlı ısıtma ve ardından düşük kademede belirli bir süre pişirmeye ayarlayabilirsiniz. Hem indüksiyonlu hem de vitroseramik ocakların her bir gözüne ayrı ayrı saat ayarı yapabilirsiniz.

Çevre Dostu ve Dayanıklı

Arçelik indüksiyonlu vitroseramik ocaklar, çevre dostudur. Üretiminde arsenik ve antimon gibi ağır metaller kullanılmaktadır. 700°C’lik ısı şoklarına dayanıklıdır. Çizilmez, darbelere karşı da dayanıklıdır. Şık ve kolay temizlenir.

Touch Slider

Arçelik indüksiyonlu vitroseramik ocaklarda bulunan Touch Slider (bas çek) kontrol paneli sayesinde ocağın kullanımı, parmaklarınızı kaydırarak, ileri-geri hareketlerle yapabileceğiniz gibi, her ocak için 19 kademeli sıcaklık ayarı ile kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Tek Tuşla Güvenli Kapatma

Bu özellik ile güvenliğiniz için ocağınızı tek tuş ile komple kapatabilirsiniz.

Sıcak Tutma Bölmesi

80 cm genişliğe sahip vitroseramik ocakta bulunan sıcak tutma bölmesi sayesinde yemeklerinizin düşük sıcaklıkta kalmasını sağlar. Bu sayede yemeğinizin kurumasını ve soğumasını önleyerek lezzetini kaybetmeden sıcak kalmasını sağlamaktadır.

Tencere Tanıma Focus Sistemi

Üzerine yerleştirilen tencere veya tava taban boyutu indüksiyon sistemi tarafından anında tanınarak algılanır. Yalnızca tencere alanı kadar yerde enerji oluşur. Böylece hem zaman hem enerji tasarrufu sağlanmış olur (İndüksiyonlu ocaklarda yalnızca indüksiyon pişirmeye uygun manyetik tabanlı kaplar kullanılmalıdır).

Akıllı Durma Sistemi

İndüksiyonlu gözler, üzerine konan tencereyi anında tanıdığı ve yalnızca tencere tabanında enerji oluşturduğu için, tencere kaldırıldığında ocak kendini otomatik olarak kapatır.

Aşırı Isınma Güvenliği (İndüksiyon)

İndüksiyonlu ocaklarda yer alan sensörler sayesinde, tencere aşırı ısındığı zaman (300°C’ye ulaştığında), güvenlik açısından indüksiyonlu göz otomatik olarak kapanır

Taşma Emniyeti

Kontrol paneli üzerinde herhangi bir sebeple taşma olursa; sistem, elektrik bağlantısını otomatik olarak keserek sesli uyarı verir.

Çocuk Kilidi

Tek bir tuşa basarak kontrol panelini kilitleyebilir, temizlik sırasında oluşabilecek kazalara ve çocuklara karşı güvenlik sağlar.

Otomatik Durdurma Sistemi

Pişirme sonrası ocak kapatılmadıysa, otomatik durdurma özelliği devreye girer. Emniyet için kendini otomatik olarak kapatır.

Kalan Isı Göstergesi

İndüksiyon ocaklarda pişirme sonrası kalan ısıyı gösterir.